laupäev, 8. veebruar 2014

Sushi/Moldova ilm/ palju sündmusi

Heips :) 


Mõtlesin tükk aega, et kirjutan siia midagi huvitavat. Koolis alati mõtlen, et ooh..kirjutan sellest teemast kindlasti blogisse aga kui koju tulen siis pole seda viitsimist väga ning enamasti on see mõte, mida koolis mõtlesin, juba ammu peast ära lennanud. Jään siis lihtsalt oma tegemiste kirjutamise juurde :) Ootan küsimusi, et saaksin nendele siin blogist vastata pikemalt!!!


20. jaanuaril oli siis klassijuhataja Светлана Антоновна sünnipäev. Kirjutasin eelmises postituses, et käisime laupäeval klassi kaunistamas ning tegin õpetajale valmis ka kingituse eesti kommidega. Plaanisime teha 7 tunni ajal, kui meil pidi olema klassijuhataja tund(selles tunnis teeme loomulikult matemaatikat) väikese sünnipäevalaua - võikud, mahl/tee, mandariinid ja kook. Tahtsime minna 4 ja 5 tunni ajal poodi asju ostma aga teel koolist välja tuli meile vastu õppealajuhataja, kes meid koolist välja ei lubanud, kuna sel päeval oli väga halb ilm, vihma sadas aga puud, kõnniteed ja sõiduteed olid totaalses jääs.(pildid all) Ning tema juurde oli tulnud juba mõned lapsevanemad, et lapsel käsi kipsis, sest teel kooli lihtsalt kukkus jääle maha...jube. Eks me siis pidime mingi teise plaani välja mõtlema, siis helistas klassiõde oma isale, et to käiks poes ja ostaks kõik vajaliku. Enne seitsmendat tundi lasime õppealajuhatajal klassijuhataja klassist välja kutsuda ning sel ajal tegime kiiresti võileivad valmis, panime lauad kokku ning katsime selle. Õpetaja tuli tagasi ning oli pisarateni liigutatud :) Väga armas! Pole veel näinud, et nii tehakse oma klassijuhatajale. 

Vaesed puud....

Puud lihtsalt murdusid..
 
22. jaanuaril selle jää tõttu läks meil elekter ära. Õnneks kestis mul veel natukene läpaka aku, siis sain veidikene filmi vaadata. Kui aku sai otsa oli pime majas. Midagi ei osanud peale hakata. Mõtlesime, et hakkame küünlavalgel hostvanemate vanu pilte vaatama. Mõeldud tehtud. Väga lahedad ja ilusad pildid. Nad on palju reisinud. Kella 22 ajal tuli juba uni ning sättisime magama. Just siis kui hakkasin magama jääma läksid kõik tuled põlema. Mõtlesin veel korraks, et vaatan, mis internetis huvitavat toimub aga olin liialt väsinud sellest. Mõnus päev ilma internetita aga enam sellist asja ei tahaks :D
Ps. Moldvas on väga külm. Arvasin, et tulin lõunamaale aga iga päev näitab kraadiklaas -20 ning ühel hommikul lausa -24. Mis toimub? Tulin Eestist külma käest ära..


Selle aja panoraam võte23. jaanuaril oli hosttädi Tamara sünnipäev. Peale kooli käisin poes ja peale seda läksime hostemaga tädi poole. Ta ise oli veel tööl aga meie ootasime ja vaatasime telekat. Siis kui kõik olid koos läksime pitsarestorani Pizza Celentano. Muidugi juhtus minul seal kohe väike akward moment aga pole hullu, nimelt hakkasin istuma diivantoolile ja kukkusin läbi tooli, kuna see oli katki. Muidugi pidi mu hostisa kohe kommenteerima, et Moldova restoranile ei meeldi Skandinaavia tüdrukud. Kelner ehmatas väga ära ja vabandas :D
Uurisime päris kaua menüüd aga lõpuks otsustasin proovida ahjus tehtud mereannipastat. Seal olid sees kaheksajalad, teod ja krevetid. Kauss oli kaetud saiaga, mis oli vääääga maitsev:) Kahjuks ei jäänud pastaga rahule, kõik need kaheksajalad ja teod olid söödavad aga kuidagi maitsetu oli. Hostema läks näost väga ära, kui nägi kui palju soola ja pipart ma juurde panin :D Nimelt nemad kasutavad väga vähe soola ning kõik teavad, kui ebatervislik see on.
Söök võrratu söök :D
24. jaanuaril käisime YFU tüdrukutega ühes koolis esitlust tegemas. Mõte tuli minult, sest Eesti YFU teeb iga aasta tuuri, kus nad käivad koolides YFU programmi tutvustamas ning veenmaks, et vahetusõpilane olla on äge! Tegemist oli rumeenia keelse kooliga nii, et minu tööks oli olla vait ja naeratada, see polnud keeruline :D Mind tutvustati kui vahetusõpilast Eestist, et nad näeks, kui õnnelikuks sa saad, kui võtad ette vahetusaasta :) Tundus, et neile pakkus väga  huvi, eks nüüd peab lihtsalt lootma, et Moldovast on oodata palju uusi vahetusõpilasi! Andsin YFU vabatahtlikele neile nõu, mida nad peaksid muutma ja millest rohkem rääkida. Nimel minule näiteks andis Eestis väga palju motivatsiooni kuulates vahetusõpilaste reaalseid juhtumeid ning vaadates naljakad pilte. Kahjuks pole nad nii aktiivsed kui Eesti tublid yfukad :) Aga nad on ikkagi väga tublid ning loodan, et nad teevad seda tuuri edasi!25. jaanuaril tulid kolm klassiõde(Tanja, Nadja ja Kristina) minu juurde ning tegime sushit. Mingi päev tuli meil inglise keele tunnis jutuks sushi ning nad mainisid, et nad pole kunagi seda proovinud. Loomulikult mõtlesin kohe, et nad lihtsalt peavad sushit proovima!! Kohe olid plaanid tehtud, et nädalavahetusel tuleme minu juurde ning teeme süüa. Lõpptulemus oli väääga maitsev :) Tegin esimest korda ise sushiriisi ning tuli täpselt selline nagu vaja!
Ma olen nii õnnelik, et mul on sellised hüpersupervinged klassiõed :) Sama vigased nagu mina ja ainult heas mõttes. Loomulikult ei puudunud lollid pildid ja videod :D

Таня - Надя - Эгель - Кристина


Minu õpilased 

Mul pole õrnaaimugi, mida me üritasimehttp://www.youtube.com/watch?v=pqOAo8UrWkc&feature=youtu.be jah... lollused lolluste otsa


Meil tuleb veebruari lõpus koolis ball 10- 12 klassidele. Kutsusin oma klassivenna, sest mul ju ainult see aasta võimalus seal osaleda ning siis tuleb ohjad haarata :D Meil on nüüd igal reedel ja laupäeval proovid, kus õpime kõik koos tantse ning ball tõotab tulla ilus. Loomulikult ei ole mul veel kleiti aga me Andrianaga üritame selle probleemi lahendada.


Panen nüüd lihtsalt mõned pildid, mida teinud olen.


Meil on bioloogia klassis imearmsad hamstrikesed :)

Tanja

Hostisa õpetas malet mängima

Sellised tädikesed paluvad valgusfoori all raha

 Kirjutage küsimusi ning vastan neile pikemalt blogis :)

Olge tublid!

Teie egely :)
1 kommentaar:

  1. Apply For Online Loan !!


    We offer loans with 3%,we offer Debt consolidation loans, business loan, Private loan,car loans, hotel loans, student loan, personal loan Home Refinancing Loans,For more details Email: ( trustenquiry05@gmail.com )

    VastaKustuta