reede, 11. oktoober 2013

Esinemine/presidendiga kohtumine/Mamalyga(Mammalõga)

Привет :)

Teate, kui raske on blogi kirjutada, see asi pole mulle. Aga enese ja Teie jaoks annan endast parima!

02.10 olin tantsutrennis tubli ja õppisin väga väikese osa nende vanast tantsust ära. Trenni lõpus teatas tantsuõpetaja, et homme on esinemine ja nagu nad mulle seletasid - "NO SCHOOL" :D Ma olin üliõnnelik, sest tegelikult armastan laval olemist ja esinemist! Siis küsisin, mis kostüüm on ja nad ladusid mulle ette - valged tennised, teksalühkarid ja ühevärvline top. Vaatasin lolli näoga otsa ja ütlesin, et mul on enamus riideid Eestis... Niisiis nad jagasid ära, kes mida toob mulle, külapealt sain siis endale riided selga esinemiseks.

03.10 Oli esinemine ühe kaubanduskeskuse sünnipäeval. Like they say: NO SCHOOL =) Kui esinemiseks valmistusime helistas mulle konsul ja ütles, et täna kell 19.00 on presidendiga kohvikus Pani Pit kohtumine. Ma oli nii õnnelik, helistasin kohe emmele :)) Eestis pole teda nii lähedalt näinudki ja Moldovas saan kätt suruda. Peale esinemist jooksin siis koju riideid vahetama ning siis otsisime hostvanematega selle restorani üles. Olin esimesena kohal, sisse minnes oli juba kõik nii fancy :) Kedagi polnud veel kohalgi aga mul oli juba väga lahe. Kohvikus olid väga toredad ja targad inimesed - ärimehed; inimesed, kes töötavad Moldovas või käivad siin tihti; diplomaadid; konsul koos abikaasaga ja Eesti saatkondade töötajad Moldovast kui ka Ukrainast. Lõpuks saabus ka Hr. President isiklikult. Teisi kohvikus viibijaid ta oli juba näinud aga mind mitte, surusime kätt :) Kahjuks ei saanud temaga rääkida aga siiski oli väga-väga tore kogemus!!! Kõik olid väga üllatunud, et tulin Moldovasse, mitte ei läinud Usa-sse või Saksamaale vms. Väga tore oli! Suuremad tänud aukonsulile Igor Goncearovile, kes võimaldas mul seal olla!


Reedel 04.10 oli tavalisest parem koolipäev. Sain ISEGI matemaatikast natukene aru!!! It´s really big thing for me :) Sain sellel päeval ka oma aastase elamisloa, sellega oli vist veits probleeme, sest siin muutuvad seadused igapäev.
Peale trenni läksime sõpradega Mamalygat(mammalõgat) sööma. Mamalyga on Moldova rahvustoit - maisist tehtud puder. Näeb välja nagu kartulipuder aga maitseb teistmoodi. Seda süüakse tavaliselt hapukoore ja juustuga, juust pole sama nagu Eestis, seda kutsutakse "brynzaks(brõnza)". Mulle meeldis! :)See kollane asi seal praemuna all :)Laupäeval 05.10 oli Chisinaus Veinipäev. Kesklinnas oli väga palju rahvast ja seal, kus see üritus toimus oli veel rohkem rahvast ning mul on pisike foobia suurte rahvamasside ees - Ei kippunud väga sinna. Olin parem sõpradega Mc Donaldsis, kus me alati oleme. Koju jõudes olid meil külalised - lauldi vanu vene laule ja kui nad ütlesid, et ma laulaks Eesti laule, siis keeldusin, kuna olen vägaväga halb laulja :D Ja kui ma ütlesin, et meie(vähemalt minu tuttvusringkond ja perekond, v.a mõned erandid :) ) ei laula, olid nad väga üllatunud.
Pühapäeval 06.10 käisin linnas mõningaid asju ostmas ja siis tulin koju ning hakkasin kokkama :) Tegin endale kodust kartulit, hakklihakastet ja tomatihapukoore salatit. Niiiii hea oli !!! Mu hostisale ka väga meeldis, ei jõudnud mind ära tänada :D 


Natukene pilte 08.10 teisipäevast :) I like Chisinau!
***
Olen saanud isegi natukene hindeid -
Matemaatika kontrolltöö 5(ise olen väga rahul); keemia tunnikas 7; inglise keelest 9, 9; kehalisest olen isegi saanud ka paremaid hindeid - 10 ja 9. Jooksin 60 m jooksu ajaga 09:08, väga uhke enda üle :) füüsikast olen saanud 8.
 Mul läheb väga hästi! Eks näis kuna jälle kirjutan :)

Kallikalli,

Teie Egely.

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar