esmaspäev, 18. november 2013

Hey :)

Pole jälle kaua aega kirjutanud aga pole teinud ka midagi väga erilist. Enamjaolt on ainult  Kool-Kodu-Tants :)

07.11 Käisin dokumente tegemas koos YFU direktori Juliaga. Tegin sellest käigust ka postituse Facebooki, mille kopeerin ka siia:
Täna oli imelik päev...
Kolmapäeval helistas mulle YFU direktor, et neljapäeval(täna) on vaja minna pilti ja dokumente tegema. Pidin olema seal kell 14.00. Kuna kuues tund lõppeb kell 14 siis pidin geograafia õpetaja käest küsima 30 min varem ära, et jõuaks õigeks ajaks. Kui küsima läksin siis sain kõigepeal sõimata, et miks ma tema käest lähen küsima, et selleks on klassijuhataja. Üritasin siis rahulikult seletada, et küsisin juba klassijuhataja käest, et ma lihtsalt viisakusest ütlen, et lähen poole tunni pealt ära. Siis nähvas, et kuhu sa lähed üldsegi. Siis üritasin oma vene keeles seletada, et pean minema elamisloaks mingit dokumenti tegema. Siis nähvas, et mine siis! Küsisin, et kas mul on mõttet olla 15 min veel tunnis või lähen juba praegu ära(tegelikult ma ju ainult istun ja kuulan tunnis)? Siis ütles juba väga ülbelt, et tee, mis tahad. Selge...
Siis kohas, kus dokumente tegime jäin pilditegemise ajaks üksi(ilma YFU direktorita) Siis seal oli mingi imelik riistapuu, millega pilti tehti, kuna ma ei osanud sellega midagi peale hakata küsisin. Nähvati vene keeles ja ma tõesti ei saanud sellest aru, siis hakati juba kõvema häälega "rääkima" rumeenia keeles. Siis ütlesin, et ma olen eestist ja ei saa aru, siis rahuneti natukene maha ja seletati lihtsamas vene keeles. Lõpuks sain tehtud.
Peale seda käisin 3 pangaautomaati läbi, et saada oma eesti kaardiga raha välja võtta.
Ning kõige lõpuks oleksin peaaegu Chisinau KESKLINNAS mingi vana, laguneva ja kihutava vene traktori alla jäänud.

Aga olen alati avatud erinevatele kogemustele :D

09.11 Oli YFU kontoris intervjuu nendele, kes tahavad minna sügisel vahetusõpilaseks. Läksin ka sinna, sest tahtsin näha, kuidas nemad seda korraldanud on. Mäletan, et minu intervjuu ehk valimispäev oli palju vabamas vormis. Mängisime situatsioonimänge, SÕIME ja rääkisime niisama, kogu selle päeva vältel said yfukad aimu, kes me oleme ning kuidas me käitume ja suhtleme. Moldovas on asi kuidagi liiga ametlik. Sel päeval oli 3 tulevast vahetusõpilast. Nad istusid diivanil ja meie - mina, Andriana, Yfu direktor ja täiskasvanud Yfu vabatahtlik nende vastas. Vastasid küsimustele ära ja siis võisid nad minna. Kui tulevased vahetusõpilased ära läksid alustasime kommenteerimist, kes sobib vahetusõpilaseks, kes mitte. Õnneks kõik õpilased, kes tahtsid saavad loomulikult minna, sest yfukad on alati väga tolerantsed :) Peale intervjuud läksime kohvikusse kohvi jooma ja sööma.

14.11 Oli esinemine kusagil Ülikoolis, ma ei saanudki päris täpselt aru, kellele ja miks me esinesime :D
Pidin koolist ära küsima kell 12.00, sest mul oli vaja käia otsimas endale valgeid ketse ja tahtsin kodus söömas ka veel käia. Niisiis, teadsin ühte poodi, kus ma olen näinud valgeid tavalisi ketse aga loomulikult olid seal ainult 40+ numbrid. Küsisin siis poemüüjalt, kust ma veel võiksin leida ketse, sest mul on neid vägaväga kiiresti vaja. Soovitati minna KESKTURULE! Piata centrala...Mulle öeldi kohe alguses, et see on selline imelik koht, et ära sinna üksi mine. Aga kuna mul oli neid ketse väga vaja siis otsustasin minna. Esiteks oli see väga suur, palju kauplejaid, kitsad vahed, kus kõndida ja palju inimesi. Pärast tundi aega seal seiklemist leidsin lõpuks endale sobivad jalanõud aga siis ma enam ei teadnud, kust välja saab :D Õnneks on siin toredad inimesed ja seletasid mulle meeleldi, kust peatänavale saab.
Esinemas läks hästi ja mõned pildid ka :Nad ütlesid, et sellise kostüümiga pean tegema ka mingi ägeda poosi...

Mul pole õrnaaimugi, mida me üritasime

Sama siin....


Õpetasin valssi tantsima

Mina seal tagareas :D
16.11 oli kaubamajas Atrium tänavatantsu festival. Kahjuks unustasin oma kaamera koju. Alguses olid seal Hip-Hopi õpitoad ja pärast kontsert. Hästi läks nagu ikka :) Saime kõik endale suured T-särgid ka.

***
Tädi kirjutas mulle, et pean kirjutama artikli ajakirjale Arter. See on niiii tore, et huvitutakse minu elust siin :)
Kirjutan ka oma vallalehte artikli aga sellega on veel naaatukene aega.

* Võiksite mulle kirjutada küsimusi, mis teid huvitab ja siis kirjutan neist pikemalt blogisse!

Kallid,
Teie Egely :)

3 kommentaari:

  1. Kas sa opositsiooni meeleavaldusel ka käisid?

    VastaKustuta
  2. Apply For Online Loan !!


    We offer loans with 3%,we offer Debt consolidation loans, business loan, Private loan,car loans, hotel loans, student loan, personal loan Home Refinancing Loans,For more details Email: ( trustenquiry05@gmail.com )

    VastaKustuta